Pracownia Architektoniczna 1997

O NAS

Jako zespół projektowy działamy w niezmienionym składzie od 1993 roku - od 1997 pod obecną nazwą. Większość projektantów w poszczególnych branżach projektowych ma minimum kilkunastoletnie doświadczenie. Wszyscy posiadają dokumenty upoważniające do dostępu do informacji poufnych - wg standardów NATO – UE.

Architekci są członkami Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów RP . Pełnią tam także różne funkcje w statutowych organach tych organizacji.

W naszym dorobku znajdują się między innymi projekty obiektów użyteczności publicznej opracowywane dla: Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Banku Zachodniego WBK S.A., Credit Lyonnaise, współpracujemy także z bankiem PKO BP. Według naszego projektu powstała nowa siedziba TVP S.A. w Poznaniu.

Znaczącym zleceniodawcą jest dla nas Narodowy Bank Polski, dla którego sporządziliśmy kompleksowe projekty dotyczące zarówno nowych, jak i istniejących obiektów. Dla banku IBP (własność Credit Lyonnaise) pełniliśmy obowiązki inwestora zastępczego, odpowiadając za projekt, nadzór inwestorski, koszty i termin realizacji.

Równie istotną część naszych dotychczasowych dokonań projektowych stanowią prace dotyczące projektów dla budownictwa mieszkaniowego. Naszymi klientami była większość poznańskich inwestorów w tej branży. Wykonywaliśmy zarówno projekty wolnostojących obiektów w „dziewiczym” terenie, jak i śródmiejskich budynków plombowych w bezpośrednim sąsiedztwie sieci magistralnych. Każde opracowanie było indywidualne, żadne nie było adaptacją projektu powtarzalnego.

Trzykrotnie byliśmy nagradzani wielkopolskim „Złotym ołówkiem" (nagroda za najlepsze wielkopolskie realizacje architektoniczne). Otrzymaliśmy też nagrodę Jana Baptysty Quadro za zrealizowany budynek dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Zespół nasz posiada stosowne doświadczenie i kompetencje nie tylko w projektowaniu (od 1981r.), lecz również w szeroko rozumianej obsłudze inwestorskiej, czyli budowie programu inwestycji i jej budżetu, uzyskiwaniu niezbędnych dokumentów do projektowania i realizacji, pełnienia nadzoru inwestorskiego, obsługi prawnej itp. wno nowych, jak i istniejących obiekt IBP (własność Credit Lyonnaise) pełniliśmy obowiązki inwestora zastępczego, odpowiadając za projekt, pełnienia nadzoru inwestorskiego, obsługi prawnej itp.

 
Pracownia posiada ubezpieczenie OC

 
Członkowie zespołu, pracując wspólnie lub w innych zespołach otrzymywali także nagrody w konkursach architektonicznych, również międzynarodowych:

- I nagroda w międzynarodowym konkursie Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie
- wyróżnienie w konkursie na projekt rozbudowy Międzynarodowych Targów Poznańskich
- II nagroda w konkursie na projekt zagospodarowania Alei Marcinkowskiego w Poznaniu
- wyróżnienie w konkursie - Biblioteka Collegium Maius Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
- wyróżnienie w konkursie - Wydział Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
- I nagroda w konkursie na projekt Kolegium Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Pile
- I nagroda w konkursie na projekt Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
- I nagroda w konkursie na projekt Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii
- wyróżnienie w konkursie na budynek Technologii Chemicznych Politechniki Łódzkiej
- I nagroda w konkursie na projekt Budynku Audytoryjnego Wydziału dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
- I nagroda w konkursie na projekt Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
- wyróżnienie w konkursie na Miejsce Upamiętnienia Obozu Zagłady w Sobiborze

Spośród naszych prac chcielibyśmy wyróżnić:

- modernizacja i rozbudowa historycznego obiektu bankowego o/o NBP w Łodzi
- zespół mieszkaniowy przy ul. Międzychodzkiej-Brzask w Poznaniu
- siedziba TVP SA w Poznaniu
- budynek mieszkaniowy przy ul. Św. Jerzego w Poznaniu
- modernizacja i rozbudowa historycznego budynku Oddziału Okręgowego NBP w Poznaniu
- budynek wydziału zasilania O/O NBP w Poznaniu
- budynek audytoryjny Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
- osiedle domów jednorodzinnych w Suchym Lesie
- Collegium Europaeum im. Jana Pawła II Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Gnieźnie
- Kolegium Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Pile
- Wydział Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
- Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii
- Rozbudowa ośrodka komputerowo – szkoleniowego Narodowego Banku Polskiego w Zalesiu Górnym (z serwerownią) 
- Zespół Centralnego Skarbca i Centralnego Ośrodka Komputerowego Narodowego Banku Polskiego na terenie dawnego fortu armii carskiej w Zegrzu pod Warszawą
- Przebudowa części budynku Centrali Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (z Centrum Pieniądza i serwerownią)
- Przebudowa Budynku Audytoryjnego Wydziału dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na terenie Kampusu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij